Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


 

 
Divoké bytosti južných krajín
(Beasts of the Southern Wild)
Fantasticko-dobrodužný, USA, 2012, 92 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami. 27. máj 2013, 19:00
DCP 2D

Očarujúce postapokalyptické podobenstvo o slobode a silnej vôli žiť, prežiť a ísť ďalej.

V zabudnutej svojráznej komunite, ktorá žije v bažinatom kraji na brehu mŕtveho ramena rieky, a od okolitého sveta ju oddeľuje ochranná hrádza, žije šesťročná Hushpuppy. Jej mama už nežije a jej milovaný otec Wink je divoch, ktorý je stále mimo domova. Osamelá Hushpuppy je odkázaná na spoločnosť polodivej zvery z okolia. Vníma prírodu ako krehké spletivo živých, dýchajúcich vecí, kde celý vesmír funguje tak, aby všetko do seba dokonale zapadalo.

Keď sa po búrke zdvihne storočná voda a obklopí dedinu, otec náhle ochorie a z hrobov vyliezajú a ožívajú divé prehistorické zvieratá. Hushpuppy zistí, že prirodzený poriadok všetkého, čo jej je drahé, sa začína rúcať. Zúfalo sa snaží dať svoj svet zase dokopy, zachrániť otca a potápajúcu sa dedinu. Musí však prežiť nezastaviteľnú katastrofu obrovských rozmerov.

Réžia: Benh Zeitlin. Scenár: Lucy Alibar, Benh Zeitlin. Kamera: Ben Richardson. Strih: Crockett Doob, Affonso Gonçalves. Hudba: Dan Romer, Benh Zeitli. Hrajú: Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Jonshel Alexander, Marilyn Barbarin, Kaliana Brower, Joseph Brown, Nicholas Clark, Henry D. Coleman a další.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011