Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 15.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
V tme
(W ciemności)
Dráma, Poľsko/Nemecko/Kanada, 2011, 145 min,
v pôvodnom znení (poľsky, ukrajinsky, jidiš, nemecky) so slovenskými titulkami.
28. január 2013, 19:00
35mm


Leopold Socha, poľský špekulant a zlodej z Ľvova, poskytne útočisko skupinke utečencov z geta. Samozrejme, nie zadarmo, keďže spočiatku celú vec vníma len ako príležitosť na dobrý zárobok. No časom si utečencov obľúbi a začnú sa v ňom prebúdzať city, aké dovtedy nepoznal. Tento Sochov postupný morálny prerod vrcholí vtedy, keď sa rozhodne utečencov chrániť aj za cenu ohrozenia vlastného života.

Vybrané ocenenia: Nominácia na Oscara v kategórii najlepší zahraničný film 2012, Camerimage – najlepšia kamera, MFF Gdyňa 2012 – najlepší film, najlepšia réžia a niekoľko individuálnych cien: najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Agnieszka Grochowska), najlepšia kamera (Jolanta Dylewska), výprava (Erwin Prib, Katarzyna Sobańska a Marcel Sławiński), strih (Michał Czarnecki), kostýmy (Katarzyna Lewińska a Jagna Janicka) a make-up (Janusz Kaleja).

Réžia: Agnieszka Holland. Scenár: Robert Marshall, Dvadi F. Shamoon. Kamera: Jolanta Dylewska. Strih: Mike Czarnecki. Hudba: Antoni Lazarkiewicz. Hrajú: Robert Wieczkiewicz, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska, Maria Schrader, Herbert Knaup, Marcin Bosak a ďalší.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011