Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Rok ďábla
 
Hudobná komédia/fiktívny dokument, Česká republika, 2002, 88 min, v pôvodnom znení (česky a anglicky) s doplňujúcimi českými titulkami. 30. júl 2012, 21:00


Stretnutie s určitými ľuďmi môže zmeniť náš život. Rovnako ako stretnutie so zázrakom, s anjelom alebo alkoholom. Rok diabla je práve o takýchto stretnutiach. Jan Holman, vyliečený alkoholik, prichádza do Čiech nakrútiť dokumentárny film o alkoholickej liečebni. Tam sa stretáva s Jaromírom Nohavicom a jeho "strážnym anjelom", Karlom Plíhalom. Karel Plíhal inscenuje na skúšku svoj vlastný pohreb. Smútočný sprievod doprevádza hudba kapely Čechomor. Ich energia Plíhalovi učaruje. Neskôr Čechomor odporučí ako sprievodnú kapelu Jaromírovi Nohavicovi.

Réžia: Petr Zelenka. Scenár: Petr Zelenka. Kamera: Miro Gábor, DV, Petr Zelenka. Hudba: Jarek Nohavica, Čechomor, Karel Holas. Strih: David Charap. Hrajú: Jarek Nohavica, Karel Plíhal, František Černý, Karel Holas a skupina Čechomor, Jaz Coleman, Jan Prent a Saša Gedeon, Jan Hřebejk, Jan P. Muchow, Otto a Bohumila Zelenkovci, Jan Tříska, Komorní orchestr Pražských symfoniků, Collegium českých filharmoniků.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      62 divákov

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011