Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Happy Happy
Sykt lykkelig
Tragikomédia, Nórsko, 2010, 88 min, v pôvodnom znení (nórsky) s českými titulkami. 18. jún 2012, 19:00

Pre optimistickú Kaju je rodina tou najdôležitejšou vecou na svete – a preto sa o ňu stará a chráni ju na vzdory všetkým a všetkému. Je oddanou manželkou, ktorá partnerovi prepáči aj celonočné výjazdy s kamarátmi, aj nedostatok sexuálneho apetítu. Je rovnako milujúcou matkou svojho syna, ktorému je však len na smiech. S úsmevom, občas dosť kŕčovitým, berie život taký, aký je. Až kým sa do susedstva neprisťahuje dokonalý manželský pár. Sú úspešní, krásni, vzdelaní, a aby toho ešte nebolo málo: adoptovali si sirotu z Afriky! To už je na Kaju priveľa. Chce sa im vyrovnať. Musí sa s nimi skamarátiť!

Dokonalosť susedov však po niekoľkých stretnutiach mizne rovnako rýchlo ako idyla nového rodinného priateľstva. Tragikomédia Happy Happy vytvára unikátnu a bystrú kombináciu zmesou ostrého čierneho humoru a prepracovanej psychológie postáv. Nezabúda nám však vyjaviť aj to podstatné: šťastní môžeme byť až vtedy, keď si priznáme skutočný stav vecí. Smutno-zábavný film o partnerských vzťahoch, bežnej manželskej kríze a jej netradičnom riešení nakrútila mladá nórska režisérka Anne Sewitsky.

Réžia: Anne Sewitsky. Scenár: Ragnhild Tronvoll. Kamera: Anna Myking. Hudba: Stein Berge Svendsen. Strih: Christoffer Heie. Hrajú: Agnes Kittelsen, Joachim Rafaelsen, Maibritt Saerens, Henrik Rafaelsen, Oskar Hernaes Brandso, Ram Shihab Ebedy.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      21 divákov


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011