Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Outsider
(Voksne mennesker)
Smutná komédia, Dánsko/Island, 2005, 106 min, v pôvodnom znení s českými titulkami. 23. apríl 2012, 19:00


Nekonvenčná komédia o Danielovi, ľahko nezodpovednom graffiťákovi, ktorý sa jedného dňa zaľúbi do Franc, rovnako zmätenej dievčiny, ako je on sám...

Outsider je film o láske pre šťastne zaľúbených, nešťastne zaľúbených i pre tých, čo zaľúbení nie sú. Je to film o živote, v ktorom sa vyskytujú nenarodené deti, narodené deti, mladí ľudia, dospelí ľudia, starí ľudia i úplne mŕtvi ľudia - tak ako v skutočnosti. Ale súčasne je to film o skutočnosti trochu odlišnej, v ktorej tých naozaj dospelých ľudí vlastne zas tak veľa nie je. Pôvodný dánsky názov filmu Voksne menneske znamená - dospelí ľudia.

Outsider je druhý celovečerný film režiséra Dagura Káriho, ktorého debut Albín menom Nói sa s úspechom hral i v našich kinách. Oba tituly majú k sebe blízko. Žonglujú s komikou, absurditou a existenciálnymi situáciami, spája ich režisérov zmysel pre nezvyčajný humor, odľahčený tón a svižné dialógy a tiež jeho cit pre dôkladné zachytenie duševných a citových stavov postáv..

Réžia: Dagur Kári. Scenár: Dagur Kári a Rune Schjott. Kamera: Manuel Alberto Claro. Hudba: Slowblow. Strih: Daniel Dencik. Hrajú: Jakob Cedergren (Daniel), Tilly Scott Pedersen (Franc), Nicolas Bro (Morfar), Morten Suurballe (Dommeren), Nicolaj Kopernikus (Teis), Bodil Jorgensen (Francina matka), Anders Hove (Danielov otec), Kristian Halken (Allan Simonsen), Michelle Bjorn-Andersen, Mikael Bertelsen, Pauli Ryberg.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      14 divákov


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011