Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

Amy Dokument, V. Británia, 2015, 127 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami. 7. august 2015, 21:00
Blu-ray


Letné kino na hradnom nádvorí

Predfilm:
Prúser (Mikuláš Krišpín Iždinský, hraný, 8 min)
Adam je väzňom v špinavej cele. Čítanie novín sa stalo jeho každodenným ranným stereotypom. Teplu, zápachu a nepohodliu, ktoré sú súčasťou jeho života v malej cele, môže byť rýchly koniec, keď Adam jedno ráno v novinách natrafí na zaujímavý inzerát.


Kým v skutočnosti bolo dievča, ktoré stojí za menom Amy Winehouse? Čo táto hudobná ikona skrývala pred okolitým svetom a prečo zomrela vo veku len 27 rokov?

Celovečerný dokument necháva hovoriť najmä Amy samotnú prostredníctvom doposiaľ nezverejnených archívnych záberov, rozhovorov, ale predovšetkým prostredníctvom jej hudby a pôvodných textov, ktoré vždy reflektovali aktuálne udalosti jej života.

Vidíme Amy ako obyčajné dievča s obrovským talentom a túžbou spievať, ako zjavenie ohromujúce hudobných fajnšmekrov, ako popovú hviezdu obletovanú fanúšikmi aj ako obeť manipulovanú manažérmi a prenasledovanou bulvárnymi novinármi, unikajúcou závislostiam.

Za známym mediálnym obrazom ale odhaľujeme hlavne Amy, ktorá skutočne túži len po dvoch veciach: naozajstnej láske a hudbe..

Réžia: Asif Kapadia. Strih: Chris King. Hudba: Antonio Pinto. Vystupujú: Amy Winehouse a ďalší.

 

CSFD.cz            Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok