Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 23.1.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

Nina
 
Krátkometrážna animovaná dráma, Slovensko, 2014, 17 min, v pôvodnom znení (slovensky). 3. november 2014, 19:00
DCP 2D


Nina je uvádzaná ako predfilm k maďarsko-nemecko-švédskemu filmu Biely Boh.

Strach a láska sú tie najsilnejšie emócie a nebude to s nimi ľahké. Bude to ťažké.

Príbeh bojazlivého chlapca a malej divožienky, ktorých spája, ale aj delí strach. Vzniká medzi nimi silné puto, ktoré je v detskom svete fantázie všemocné. No keď sa priateľstvo mení na lásku, prichádza strach v nečakanom rozmere. Prekonať strach a nájsť spoločnú cestu nebude ľahké. Bude to ťažké.

Réžia: Veronika Obertová & Michaela Čopíková (Ové Pictures). Námet a scenár: Peter Minár. Dramaturgia: Viera Čakányová. Výtvarné návrhy, animácia, výroba modelov, dizajn: Veronika Obertová & Michaela Čopíková (Ové Pictures). Kamera: Juraj Chlpík. Strih: Viera Čakányová. Hudba: Ink Midget x Pjoni. Zvuk: Miloš Hánzély. Obrazová postprodukcia: Samuel Vičan. Grafický dizajn: Pavlína Morháčová. Hrajú: Adam Šicko. Producenti: Veronika Obertová, Michaela Čopíková, Peter Badač.

VERONIKA OBERTOVÁ a MICHAELA ČOPÍKOVÁ (OVÉ PICTURES)
Ové Pictures je slovenské duo autoriek animovaných filmov, ktoré vzniklo v roku 2010 v Bratislave. Venuje sa tradičným animačným technikám, kresbe, ručným produkciám s originálnym prístupom. Tvorí animované filmy, hudobné videá, ilustrácie a motion dizajn.

 

       Webstránka      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

 

Biely Boh
Fehér Isten
Dráma, Maďarsko/Nemecko/Švédsko, 2014, 119 min, v pôvodnom znení (maďarsky) s českými titulkami. 3. november 2014, 19:20
DCP 2D


Fascinujúci príbeh je postavený na silnom, univerzálnom príbehu, a tiež na výnimočnej režijnej práci nielen s ľudskými, ale najmä so zvieracími "hercami". Je modernou verziou Lassie a hlavnou hrdinkou filmu je tentoraz sučka Hagen. Patrí malej Lilly, ktorá sa dostane do starostlivosti otca a ten psa po nových vládnych opatreniach jednoducho vyhodí na ulicu. Hagen hľadá cestu späť.

Film diváka strhne nielen spôsobom, akým sa v ňom pracuje so psími "hercami", ale aj vďaka metaforickému presahu, ktorým odkazuje na dnešnú komplikovanú spoločnosť. Keď sa po sérií udalostí strhne vojna medzi psím gangom a ľuďmi, Lili je možno jediná, kto dokáže zabrániť katastrofe.

Mundruczó sa vyjadril, že si zámerne pre svoj film vybral namiesto spoločenskej menšiny radšej psov, aby mohol o citlivej téme, akou je postavenie znevýhodnených a slabých menšín v spoločnosti, rozprávať slobodnejšie.

Réžia: Kornél Mundruczó. Scenár: Kornél Mundruczó, Kata Weber, Viktoria Petranyi. Kamera: Marcell Rév. Strih: Dávid Jancsó. Hudba: Asher Goldsmith. Hrajú: Zsofia Psotta, Sandor Zsoter, Lili Horvath a ďalší.

       CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok