Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 15.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Tanec tigra
Tiger Fight
Krátky hraný film, Slovensko/India/Rakúsko, 2013, 16 min, v pôvodnom znení (anglicky) s SK titulkami. 23. jún 2014, 19:00
DCP 2D


Do chvíle, kým sa v kancelárii kedysi slávneho tamilskeho filmového producenta Sharmu zjavil tigrí tanečník Kader a požiadal o rolu, išlo o normálny pracovný deň. Sharma vďaka svojmu arogantnému správaniu k tanečníkovi napokon premešká jedinečnú príležitosť na svoj hviezdny comeback. Tanec tigra je poctou juhoindickému "Kollywoodu".

Scenár a réžia: Martin Repka. Námet: Ašoka Mitran. Kamera: Peter Bencsik. Hudba: Prabahar.r. Strih: Maroš Šlapeta. Hrajú: Nasser, Palani, Mahendravarman, Dhayanidhi, Arunmozhi Sivaprakasam.
 

CSFD.cz                   Potvrďte účasť na facebooku

 
Cudzí obed
Dabba / The Lunchbox
Dráma, India/Francúzsko/Nemecko/USA, 2013, 104 min, v pôvodnom znení (anglicky, hindsky) s českými titulkami. 23. jún 2014, 19:20
DCP 2D


Hraný debut talentovaného indického tvorcu ponúka správnymi ingredienciami „ochutený“ príbeh, v ktorom sa stretne pôvabná, v manželstve nie celkom spokojná Ilu so Saajanom, ktorý onedlho pôjde do dôchodku. Výsledkom je vtipná, elegantná a pozitívne ladená romanca, odohrávajúca a v súčasnom Bombaji.

Jedným z tamojších neobvyklých fenoménov je aj pättisícová remeselná komunita Dabbawallanov (“tých, čo nosia obedáre”), ktorých zvláštny druh podnikania existuje už vyše stodvadsať rokov a ulice Bombaja sú ich plné. Ide istým spôsobom o kuriérov, ktorí sa špecializujú na to, že doobeda doručujú obedáre z kuchýň manželiek do kancelárií manželov a večer prázdne zase späť.

Neuveriteľne sofistikovaný systém bol dokonca predmetom výskumu na Harvarde, BBC odvysielala o ňom reportáž a odborníci zistili, že napriek tomu, že tento “biznis” si nevyžaduje žiadne technologické vybavenie (okrem SMS objednávok), len jeden zo štyroch miliónov obedárov je doručený nesprávnemu adresátovi. Celovečerný hraný debut Riteša Batru ponúka príbeh práve o tomto adresátovi, pričom sa pre scenár k filmu nechal inšpirovať scenáristami z éry klasického zlatého Hollywoodu.

Réžia: Riteš Batra. Scenár: Riteš Batra, Rutvik Oza. Kamera: Michael Simmonds. Strih: John F. Lyons. Hudba: Max Richter. Hrajú: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui, Littlete Dubey.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011