Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Hrana - 4 filmy
o Marekovi Brezovskom
Dokument, Slovensko, 2014, 125 min, v pôvodnom znení (slovensky). 16. jún 2014, 19:00
DCP 2D


Celovečerný dokument o výnimočnom slovenskom hudobníkovi.

Celovečerný dokumentárny film chce byť svedectvom o krátkom, ale mimoriadne dynamickom živote jedného z najtalentovanejších slovenských hudobných skladateľov novej doby – Mareka Brezovského. Zároveň podáva správou o celej jednej generácii, ktorá dospievala v chaotickom porevolučnom období prvej polovice deväťdesiatych rokov 20. storočia. O generácii, pre ktorú sa stala hudba Mareka Brezovského jej bytostným výkrikom a znie v jej srdciach ako hymnus.

Snímka je pokusom o rekonštrukciu jedného ľudského života. Života, ktorý bol síce dramaticky krátky, ale neuveriteľne intenzívny a plodný. Nebudeme preháňať, ak povieme, že Marek Brezovský je možno prvý slovenský umelec, ktorý sa stáva slávnym až po svojej smrti. Je to proces, ktorý začal pár rokov dozadu, no stále trvá.

Film má podtitul 4 filmy o Marekovi Brezovskom. Marek mal akési paralelné svety v ktorých fungoval, ktoré o sebe navzájom síce vedeli, ale neprelínali sa. On sám ich držal oddelené. Tieto svety boli prirodzenou súčasťou jeho života. Logicky sa teda stali aj prirodzenou súčasťou filmu. Vzniklo tak niečo ako „Rašomon princíp“. Každý z týchto paralelných svetov poznal inú časť Marekovej osobnosti a má svoju verziu pravdy.

Réžia: Patrik Lančarič. Scenár: Patrik Lančarič, Maroš Šlapeta, Matej Beneš. Kamera: Peter Kelíšek. Strih: Maroš Šlapeta, Matej Beneš. Zvuk: Ján Ravasz. Hudba: Marek Brezovský. Animácia: Patrik Pašš ml., Peter Budinský. Účinkujú: Marek Brezovský, Ali Brezovský, Vlasta Brezovská, Mirka Brezovská, Oskar Rózsa, Marek Minárik, Martin Valihora, Whisky, Braňo Špaček, Ivana Pristašová, Peter Šesták, Patrik Krebs, Roman Andor, Bibira, Milota Havránková, Igor Marko a Katarína Tóthová.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011