Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

Show! Dokument, Česko, 2013, 68 min, v pôvodnom znení (česky). 14. apríl 2014, 17:00
Blu-ray


Prekvapivo intímny portrét podnikateľského sna s obludnými kontúrami. Dievčenská kapela 5Angels prešla za päť rokov pod vedením otca jednej zo speváčok cestu až k bránam popovej slávy. Nie je však dláždená len céčkami Michala Davida, ale i tvrdohlavosťou muža, ktorý stráca pojem o tom, kde sa končí rola manažéra a začína sa tá rodičovská.

Dojatý Karel Gott, pätica dievčenských anjelikov a jeden "naspeedovaný" otec, kvôli ktorému sa roztápa predvianočná atmosféra v zákulisí rovnako rýchlo, ako musí zmiznúť tuk z bruška.

Show! je mimoriadne vydareným absolventským filmom, ktorý vznikol na pražskej FAMU v autorskej dielni Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z najvýraznejších talentov českého dokumentu, ktorého predchádzajúce filmy nakrútené v priebehu štúdia vyvolali značný ohlas, viac než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na prvé stránky bulváru.

Réžia: Bohdan Bláhovec. Scenár: Bohdan Bláhovec. Kamera: Prokop Souček, Marek Dvořák, Šimon Dvořáček. Strih: Šimon Hájek. Účinkujú: Michal Mertl, 5Angels, Michal David, Karel Gott, Filip Renč a ďalší.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011