Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 15.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Futurologický kongres
The Congress
Sci-fi + animovaný,
Izrael/Nemecko/Poľsko/Luxembursko/Francúzsko/Belgicko, 2013,120 min,v pôvodnom znení (ang) s českými titulkami)
17. marec 2014, 19:00
DCP 2D


Herečka Robin Wright hrá samú seba: filmovú hviezdu za zenitom. S pribúdajúcimi vráskami ubúda filmových postáv. Na stole má možno poslednú veľkú ponuku - filmové štúdio chce naskenovať jej telo, pohyby i emócie a kúpiť si virtuálnu herečku, ktorá nezostarne. Strach z konca kariéry, prísľub večnej mladosti a štedrá finančná kompenzácia nakoniec Robin presvedčia, aby ponuku prijala. Po dvadsiatich rokoch sa vydáva na rokovanie o predĺžení zmluvy na futurologický kongres. Ocitá sa v transformovanom fantazijnom svete, v animovanej zóne, kde môže byť každý tým, kým chce.

Vizuálne omračujúce spracovanie na motívy jednej z poviedok kultového autora sci-fi Stanisława Lema (o. i. Solaris) je zvláštnou reflexiou spoločnosti, ktorá vzýva kult mladosti a opája sa priemyselne vyrábanými ilúziami. Izraelský režisér Ari Folman (Valčík s Bašírom) originálnym spôsobom kombinuje herecké výkony s animovanými pasážami a zápletku ponecháva otvorenú rôznym interpretáciám. Po formálnej i obsahovej stránke ide o veľmi ambiciózny film, ktorý “útočí” na zmysly diváka plejádou vnemov a očakáva od neho dôvtip a predstavivosť.

Scenár a réžia: Ari Folman. Námet: Stanislaw Lem. Kamera: Michal Englert. Strih: Nili Feller. Hudba: Max Richter. Hrajú: Robin Wright, Harvey Keitel, Paul Giamatti, Danny Huston, Kodi Smit-McPhee, Jon Hamm, Sami Gayle a ďalší.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011