Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 15.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Pán Nikto (Mr. Nobody) Francúzsko, Kanada, Belgicko, Nemecko, 2009,
137 min, v pôvodnom znení s českými titulkami
30. máj 2011, 19:00

V roku 2092 je Mars prázdninovým rezortom a Nemo Nikto žije bežný život po boku svojej ženy Elise a ich troch detí. Pán Nikto je 117-ročný muž – najstarší človek na svete a posledný smrteľník v časoch, keď sa vďaka vedeckým poznatkom už neumiera. Nemo spomína na svoje tri životy, ktoré možno prežil s troma rôznymi ženami… V živote záleží len na rozhodnutiach, ktoré v jeho priebehu robíme. Každý má nekonečne veľa možností a robí dobré i zlé rozhodnutia. Nemo Nikto si predstavuje všetky možnosti, ktoré mal. V každej situácii mal na výber a zvolil si jednu z možností. Tvorcovia filmu domýšľajú minimálne dve z nich. Na podobnom princípe sú postavené napríklad filmy Lola beží o život či Srdcová sedma. S rozpočtom 37 miliónov eur je Pán Nikto zatiaľ najdrahším belgickým filmom.

Réžia: Jaco Van Dormael. Scenár: Jaco Van Dormael. Kamera: Christophe Beaucarne. Hudba: Pierre Van Dormael. Strih: Mátyás Veress, Susan Shipton. Hrajú: Jared Leto (Nemo Nikto), Diane Kruger (Anna), Sarah Polley (Elise), Linh-Dan Pham (Jean), Rhys Ifans (Nemov otec), Natasha Little (Nemova matka), Toby Regbo (mladý Nemo), Juno Temple (mladá Anna), Clare Stone (mladá Elise), Thomas Byrne (malý Nemo), Audrey Giacomini (mladá Jean), Laura Brumagne (malá Anna), Allan Corduner (doktor Feldheim), Daniel Mays (novinár), Michael Riley (Harry), Harold Manning (moderátor), Jaco Van Dormael (Brazílčan) a ďalší.

Ocenenia: Zlatá Osella za najlepší technický prínos (S. Olivé) - MFF Benátky 2009; najlepšia kamera (Ch. Beaucarne) - MFF Stockholm 2009; najlepšie masky (K. van Damme) - Katalánsky MFF Sitges 2009.

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      5 divákov


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011