Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 15.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Sneh
 
Animovaný, Slovensko/Francúzsko, 2013, 18 min, v pôvodnom znení (slovensky) 4. november 2013, 19:00
DCP 2D


za osobnej účasti režisérky Ivany Šebestovej

Nový slovenský animovaný film režisérky a animátorky Ivany Šebestovej a producentky Ivany Laučíkovej prináša príbeh o žene, ktorá čaká na svoju lásku, o mužovi, ktorý v ďalekých krajinách hľadá dokonalú vločku a o snehu, ktorý zahaľuje i roztápa sny...

Réžia: Ivana Šebestová. Scenár: Ivana Šebestová, Katarína Moláková. Hrajú: Soňa Norisová, Tomáš Maštalír. Producent: Ivana Laučíková.

IVANA ŠEBESTOVÁ
Narodila sa v roku 1979. Absolvovala štúdium animovanej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave, kde v súčasnosti pôsobí ako interná doktorandka. Počas štúdia nakrútila mnoho animovaných filmových cvičení a etúd na zadanie. Jej krátky film Lásko má, inšpirovaný rovnomennou piesňou Vladimíra Mertu, získal Hlavnú cenu v kategórii „Videoklip“ na festivale Áčko 2002. Magisterský film Lionardo Mio zvíťazil v roku 2005 na prestížnom Medzinárodnom festivale európskych filmových škôl v Bologni. Ivana Šebestová sa ako pomocná režisérka podieľala na produkcii muzikálového animovaného filmu Kataríny Kerekesovej Kamene. Na predchádzajúcom autorskom filme Štyri intenzívne pracovala štyri roky. Sneh vznikal šesť rokov.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 
Snehulienka, iný príbeh
Blancanieves
 
Nemá melodráma, Španielsko/Francúzsko, 2012, 104 min, v pôvodnom znení (španielsky) s českými titulkami. 4. november 2013, 19:20
DCP 2D

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolami, žilo raz jedno dievča, ktoré nemalo mamu, iba otca. Dievčina sa naučila umeniu svojho otca – slávneho toreadora. Zlá macocha ju však z celého srdca nenávidela a tak Snehulienka jedného dňa ušla s potulnou bandou trpazlíkov a stala sa legendou.

Snehulienka: Iný príbeh je poctou nemému filmu a odohráva sa na juhu Španielska v období prvých dvoch desaťročí minulého storočia. Svoj druhý celovečerný film pripravoval Pablo Berger celých osem rokov a chvíľku pred nakrúcaním sa dozvedel, že rovnaký nápad dostali aj jeho francúzski kolegovia, ktorí vytvorili film The Artist a neskôr ním dobili filmový svet a získali Oscara. Ani ďalšie rovnako načasované spracovania jedného z najznámejších príbehov bratov Grimmovcov v Hollywoode neodradili režiséra od práce a svoj zaujímavý a produkčne veľmi náročný projekt po ôsmich rokoch dokončil. Jeho uvedenie sa zaslúžene stretlo s priaznivým prijatím španielskej i svetovej verejnosti.

Réžia: Pablo Berger. Scenár: Pablo Berger. Kamera: Kiko de la Rica. Hudba: Alfonso de Vilallonga. Hrajú: Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina, Pere Ponce, Macarena García, Sofía Oria, José María Pou, Inma Cuesta, Ramón Barea, Emilio Gavira, Sergio Dorado a ďalší.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011