Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 15.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


Režisérka z Prahy nakrútila film o farárovi Kuffovi zo Žakoviec

     Jana Ševčíková, režisérka a scenáristka, v Kežmarku osobne predstavila svoj film Opri rebrík o nebo o kňazovi Mariánovi Kuffovi a jeho zverencoch z Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach.

Ševčíková sa s Kuffom pozná už viac než päť rokov, ako hovorí kňaz, viac ako desatinu jeho života. „Po prvýkrát som o ňom čítala v novinách Mladá fronta. Neskôr som bola na Slovensku na prázdninách a chcela som ho navštíviť. S rodinou som prišla do Žakoviec, no Marián nemal veľa času, vždy musel niekam ísť. Nakoniec to vyšlo, strávili sme spolu približne 45 minút,“ povedala režisérka. Na jej otázku, či sa ešte smie vrátiť, odpovedal, že nikoho nevyženie, ani médiá.

To, či je film skutočným zrkadlom, musí posúdiť sám Kuffa, režisérka si o ňom vytvorila vlastný obraz. „Mariána som nechcela glorifikovať. Je to človek ako každý z nás, ale za neho hovoria skutky a to, čo robí,“ vysvetlila.
Ševčíková neľutuje, že spoznala ľudí, ktorým Kuffa v Inštitúte Krista Veľkňaza pomáha. Ako sa priznala, nemala z nich žiadne obavy. Boli priateľskí, inteligentní a ochotní pomôcť. Zapôsobilo na ňu aj prostredie obce a Inštitútu.

„Našla som to, čo človek hľadá celý život. Nechcelo sa mi odísť. Natáčala som viac než 5 rokov a Žakovce ostanú navždy v nás. Slová sú zbytočné,“ uzavrela.

Lorant Paugsch, noviny Kežmarok
foto: Nikola Podolinská1  1  1  1  1

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok