Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


Róbert Slovák: Som spokojný, ako mi to nevyšlo

     Natočiť film o filme, ktorý vlastne nikdy nevznikol, nebýva častou záležitosťou. Režisér Róbert Slovák nakoniec nedokončil nakrúcanie Prvého slovenského hororu, ale podarilo sa mu dokončiť film o tom, prečo spomínaný horor nevznikol.

Ako vznikol Prvý slovenský horor?
Róbert Slovák: Prvý slovenský horor vlastne nevznikol. Tento film je o tom, prečo nevznikol slovenský horor s názvom Fabrika smrti, ktorý mal vzniknúť. Toto je už len príbeh o neúspešnom producentovi, ktorý ho nedokázal dokončiť a vyprodukovať. Naozajstný prvý slovenský horor teda nevznikol. Vznikol film o filme, ktorý vlastne neexistuje.

Bolo vašim zámerom nenatočiť horor Fabrika smrti?
RS: Zámerom autora nebolo nedokázať natočiť film, ale ukázať neschopnosť producenta, ktorý to sám nedokázal. Na Slovensku sa točia filmy, mnohým ľuďom sa to darí, ale mne nie.

Ako je to s vašimi dokončenými a nedokončenými filmami?
RS: Prvý film sa mi nepodarilo dokončiť. O tom je tento môj tretí film. Medzi tým som ako producent dokončil jeden film, takže s ním som debutoval. Toto je teda môj druhý film, ktorý mal byť tretí o tom, ako som nedokončil môj prvý film a volá sa Prvý slovenský horor.

Ako váš film prijali diváci?
RS: Diváci sa v kine na filme smejú, smejú sa aj na mne, ako mi to nevyšlo. To je pre mňa vtipná vec. V Amerike to je pre diváka príbeh o tom, že sa nemôžete nikdy vzdávať, že vždy sa dá s každej situácie niečo vyťažiť. Na Slovensku to funguje tak, že ‘Aha, jemu to nevyšlo, poďme sa na to pozrieť’. To mi však nevadí, lebo mňa teší to, ak ten film ľudí pobaví.

Akí herci mali pôvodne hrať vo filme Fabrika smrti?
RS: V pôvodnom filme mali hrať známe slovenské osobnosti. V Prvom slovenskom horore hrajú iné známe osobnosti, tie, ktoré sa so mnou ešte rozprávajú po tom, čo som nedokončil skutočný horor. Bol to aj test kamarátstva. Hlavnou hviezdou je Ludwig Bagin, ktorý hrá množstvo postáv, ale vo filme sa objaví aj Rytmus, Táňa Pauhofová, Martin Pyco Rausch a ďalší.

Ako ste spokojný s tým, ako vám to, v podstate, nevyšlo?
RS: Som veľmi spokojný s tým, ako sa mi nepodarilo natočiť skutočný horor. Diváci to prijali nad moje očakávania, pomaly som rezignoval. Stálo ma to veľa úsilia urobiť z nevýhody výhodu. Rád si užívam reakcie publika naživo v sále, po premietaní sa s ľuďmi rád porozprávam a môžu mi povedať, čo sa im nepáčilo. To sa mi však zatiaľ nestalo.

Plánujete sa v budúcnosti vrátiť k hororu?
RS: Je mi bližší úsmevnejší žáner než horor. Pracujem na novom projekte, na jar budúceho roka začneme nakrúcať film La dolce morte (Sladká smrť) a som zvedavý, ako bude prijatý divákmi. Hlavný hrdina bude zo Slovenska a ostaní budú z Talianska.

Lorant Paugsch, noviny Kežmarok


1  1  1  1  1

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok