Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


Tvorcovia filmu Deti prišli aj do Kežmarku

     Každoročná kežmarská výstava kanárikov padla filmárom vhod, keďže jedna z poviedok filmu sa odohrávala aj na nej.

     „Nový slovenský film Deti zažil svoju predpremiéru aj v Kežmarku. Napriek názvu je však určený predovšetkým dospelým. „Je to rozprávanie o dospelých. Život detí a ich priestor im vytvárajú dospelí. Je to o tom, čo nás stretáva, čo sa nás každodenne týka. Každý máme svoje problémy a o tom ten film je,“ priblížil svoj najnovší film režisér Jaroslav Vojtek.

     Ako prezradil, nápad pripraviť podobný film mal už dlhšie. Myslí si, že všetci sme večnými deťmi. Je to téma, ktorá nás obklopuje každý deň. „Vzťahy si nevytvárame, ale narodíme sa do nich. A je len na nás, ako s nimi budeme žiť,“ doplnil Vojtek. Nakrúcanie prvého hraného filmu dokumentaristu Vojteka trvalo štyri roky. Keďže chceli tvorcovia zachytiť štyri ročné obdobia, nevyhli sa niekoľkým polročným pauzám.

V poviedke hrali aj Kežmarčania

     Jedným z hercov v poviedke Kanárik bol aj bývalý vedúci kežmarského kina Iskra Karol Husák. Napriek tomu, že vždy bol zvyknutý stáť v zákulisí kina, tentoraz si skúsil postaviť sa pred kameru. „Keďže som členom kežmarských „kanárikárov“, podieľal som sa na minuloročnej výstave kanárikov. Pri tej príležitosti tu bol štáb filmu Deti. Moji dvaja kamaráti a ja sme na výstave hodnotili kanárikov, a tak sme sa dostali do filmu,“ vysvetlil Husák.

Autor článku: Lorant Paugsch, noviny Kežmarok č. 18, 24. 9. 2014
Fotografie: Nikola Podolinská


1  1  1  1  1
1  1  1  1  1

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok