Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


Herz splnil sľub, prišiel nakrúcať do rodného mesta

      Takmer na deň presne po dvoch rokoch odvtedy, čo pri udelení čestného občianstva režisér Juraj Herz sľúbil, že ak bude mať možnosť, rád do svojho rodného mesta príde nakrútiť film, sa do Kežmarku vrátil aj s celým filmovým štábom.

     Juraj Herz dostal prednedávnom ponuku nakrútiť desaťminútový film, ktorý bude súčasťou celovečerného projektu Slovensko 2.0, venovanému 20. výročiu vzniku samostatného Slovenska. „Pred dvomi rokmi som dostal v Kežmarku čestné občianstvo, na ktoré sa pri tvorbe filmu dívam s odstupom a s iróniou, pretože ja ako mladý Kežmarčan som bol všetko, len nie pripravený na to, aby som bol čestným občanom. Bol som skôr zlým občanom a zlým žiakom,“ povedal legendárny filmový tvorca ešte v marci pri predchádzajúcej návšteve Kežmarku, v rámci ktorej spolu so štábom vyberal hercov a miesta, kde sa bude nakrúcať.

     Jeho desaťminútový vklad do filmu, ktorý nakrúca ďalších deväť slovenských režisérov, bude teda o tom, ako ho v Kežmarku ocenili titulom čestného občana, akurát, že filmová podoba tejto reálnej situácie napokon vyústi do komediálno-hororovej pointy. Režisér si vo filme zahrá sám seba, rovnako ako i jeho dvaja bratia či primátor mesta Igor Šajtlava. Herz spoločne so svojím dlhoročným spolupracovníkom kameramanom Dodom Šimončičom a s ďalšími členmi početného štábu nakrúcali na radnici, v hrade, v uliciach historického centra, na železničnej stanici, ale aj v mučiarni Spišského hradu.

     Jednotlivé desaťminútové diely celovečernej snímky sa momentálne ešte nakrúcajú, hotové i nastrihané by mali byť približne do konca septembra. Podľa našich informácií sa film dostane do kín najskôr v novembri tohto roku a Kežmarčania veria, že na jeho slávnostnú premiéru v kine Iskra príde i samotný režisér a slávny rodák Juraj Herz.

(bšl)
Článok uverejnený v Podtatranských novinách 21. mája 2013

Pozrite si reportáž Kežmarskej televízie


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011