Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 14.8.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


Filmy na hradnom nádvorí videlo tristo divákov


       Takmer tristo divákov si aj napriek nie vždy vydarenému počasiu na prelome prázdninových mesiacov vychutnalo príjemnú atmosféru päťdňového Letného kina na hradnom nádvorí v Kežmarku.

       Premietania pod holým nebom v obkolesení mohutných hradných múrov odštartoval filmový klub dánskou tragikomédiou Ukrutne šťastní, na ktorú sa prišlo pozrieť 43 divákov. Najviac filmových fanúšikov, 92, prišlo v piatok na českú komédiu Ženy v pokušení, o deň neskôr videlo ďalší český film Román pre mužov 48 ľudí. Viac záujemcov asi odradil celodenný dážď, tesne pred začiatkom premietania však, našťastie pršať prestalo. Najmenej divákov, tridsať, bolo v nedeľu na americkú komédiu Vo štvorici po opici, ale opäť to bolo kvôli dažďu, ktorý tentoraz dotváral atmosféru premietania počas celého filmu. Práve v tento deň sa osvedčil pripravený veľký stan, ktorý prichýlil všetkých divákov. Na posledné premietanie sa počasie umúdrilo a klubový dokumentárny film slovenskej režisérky Zuzany Piusii Babička videlo až 82 divákov, čo je zároveň i rekord v návštevnosti premietaní filmového klubu Iskra od jeho vzniku v novembri minulého roku.

       Veľmi príjemným oživením letného kina boli i krátke animované a dokumentárne predfilmy z dielne bývalých i súčasných študentov Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave a návštevníkom v chladnom počasí prišlo vhod i občerstvenie, ktoré po celých päť dní pripravoval personál hradnej kaviarne Čierna pani. „Myslím si, že obnovenie letného kina po niekoľkých rokoch pauzy malo zmysel. Záujem zo strany divákov bol zjavný, keby nám vyšlo lepšie počasie, určite by ich prišlo i viac. Filmoví fanúšikovia sa môžu už teraz tešiť na budúce leto, kino pod holým nebom sa určite bude konať znovu,“ uviedla vedúca kežmarského kina Iskra Oľga Semanová.

zdroj: Podtatranské noviny
 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek     2011